مردم هند در غذا خوردن دارای آداب خاصی می باشند،هندوها زیاده روی در مصرف غذا را مساوی با تن پروری و چاقی می دانند از این روغذا را به مقدار کم مصرف میکنند.همچنین آنها بیشتر از سبزیجات استفاده می نمایند تا به قول خودشان خللی به چرخه ی طبیعت وارد نکنند.آن ها از گوشت استفاده نمی کنند چرا که معتقدند با این کارشان موجودات زنده را می کشند و باعث برهم خوردن نظم طبیعت می شوند.

همچنین آن ها گاو ماده را مقدس می شمارند و کشتن و خوردن گوشتش را کار اشتباهی می پندارند. بیشتر برای خوردن گوشت از بزها و گاوهای نر استفاده می کنند.البته خوردن گوشت بین آن ها رایج نیست هندوهایی هستند که در طول زندگی خود گوشت نخورده اند.آن ها بر این باورند که توجه زیاد به غذا مانع از رشد فکری و عرفانی آن هاست از این رو مرتاز های هندی اکثر روزها را روزه می گیرند تا از مادیات دنیا دور شوند و با نیایش به خدا نزدیک شوند.

اکثر هندوها غذارا با دست می خورند آن ها معتقدند که بین غذا و انسان نباید هیچ واسطه ای قرار بگیرد چون مانع دریافت انرژی ازغذا می شود این آداب مخصوص طبقه ی خاصی از جامعه نمی شود حتی در برخی در دانشگاه ها دیده شده است که استادان هندی با دست غذا می خوردند.مناطق محروم هند بیشتر از غذاهای تند استفاده می کنند و هرچه رو به قشرهای بالاتر و ثروتمندتر می رود از تندی غذا کاسته میشود.هر منطقه ازهند دارای عادت های غذایی متفاوت می باشد .

مردم غرب هند( کلکته ) طبع شیرین دارند وبیشتر ازغذا های شیرین استفاده می نمایند ولی ساکنین شمال هند بشترغذا های تند و چرب را می پسندند مانند شهردهلی.غذا های مشترکی هم در بین آن ها دیده میشود مانند خوراک(دال) یکی از محبوبترین غذا های هندی ها است که غذایی متشکل از لوبیا ، عدس و نخود است که جدا از هم پخت شده و به همراه برنج سرو میشود.(دوساسامبار) یک غذای جنوبی هند است که از یک نان بلند و نازک تشکیل شده که وسط آنرا سیب زمینی ، پیاز و فلفل می گذارند و می پیچند و ازسس های مخصوصی با نام چنتی به عنوان چاشنی استفاده می کنند، این غذا مخصوص جنوب هند است ولی استفاده از آن در تمام نقاط هند رایج می باشد.همچنین یکی از معروفترین نان های هند باتورا نام دارد. سمبوسه هم یکی ازغذاهای معروف هندی ست که به عنوان عصرانه سرو می شود وطرفداران زیادی دارد.

منبع : مستقل آنلاین