خبر آنلاین به گزارش جام‌جم آنلاین نوشت: در طبیعت چیزهای زیادی وجود دارند که شاید تا به حال نمی دانستید توسط انسان ها به عنوان غذا مصرف می شوند.

غذاهایی که از زمان های گذشته در فرهنگ های مختلف دنیا استفاده می شدند و هم اکنون نیز طرفداران زیادی دارند.

در ادامه با این غذاهای عجیب آشنا شوید.

پوست درخت
پوست درخت از گذشته به عنوان غذا توسط انسان ها مصرف می شده است و یکی از رایج ترین خوراکی هایی که از پوست درخت به دست می آید دارچین است.

می توانید از قسمت داخل پوست بسیاری از درختان آرد درست کنید و به جای آرد از آن در غذاها استفاده کنید.

قسمت داخلی پوست درخت کامبیوم نام دارد و طبق تحقیقات به دست آمده پوست درخت کاج فواید سلامتی بیشماری دارد. زیرا می تواند سطح گلوکز را پایین آورده و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. به علاوه کمک می کند بدن ویتامین C بیشتری از غذاها جذب کند و از پوست در مقابل اشعه ماوراء بنفش محافظت کند.

کاکتوس

کاکتوس از آن دسته گیاهانی است که سعی می کنید به آن نزدیک نشوید اما خوردن آن به نظر ایده جالبی می آید.

اگر در فضای مجازی جستجو کنید می توانید دستور غذاهای زیادی با کاکتوس پیدا کنید.

تاج خروس

تاج خروس از غذاهای پرطرفدار در فرانسه و ژاپن است و برای درمان آرتروز زانو نیز استفاده می شود.

پوست تخم مرغ
اخیرا پوست تخم مرغ به عنوان کود گیاهی به کار برده می شود اما نکته جالب تر این است که به علت داشتن مواد معدنی بالا به عنوان مکمل کلسیم مصرف می شود.

البته باید پوست تخم مرغ قبل از مصرف تا دمای ۲۰۰ درجه جوشانده شده و کاملا آسیاب شود. اما تخم مرغ علاوه بر فوایدی که دارد به علت داشتن جیوه مضر است.

چرم
در برخی کشورها پوست حیوانات به عنوان غذا استفاده می شود. به عنوان مثال «پونمو» نام پوست گاوی است که فراوری می شود تا همراه با گوشت مصرف شود.

این غذا در نیجریه بسیار رایج است اما دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که هیچ ارزش غذایی ندارد.

گل قاصدک

در این لیست غذاهای عجیب قاصدک سالم ترین آن هاست. گل قاصدک سرشار از آنتی اکسیدان، ویتامین C، A و K و منبع پتاسیم و آهن است.

این گیاه در بسیاری از فرهنگ ها به عنوان دارو استفاده می شود.

طلا

طلا از نظر بیولوژیکی راکد است یعنی هیچ واکنش شیمیایی نشان نمی دهد و می تواند از سیستم گوارشی بدون اینکه جذب روده ها شود عبور کند. به همین دلیل است که در برخی رستوران ها می بینیم که غذاها را با طلا تزئین می کنند. طلاهای خوراکی ۲۴ عیار هستند اگر عیار آن ها کمتر باشد ناخالصی دارد و قابل خوردن نیست.

خاک رس
همه ما درباره فواید زیبایی خاک رس می دانیم. خاک رس در بسیاری از محصولات زیبایی از جمله ماسک ها استفاه می شود اما آیا می دانستید که مردم برخی فرهنگ ها به خصوص آفریقا و خاور میانه خاک رس را به عنوان غذا می خورند؟

و همینطور کسانی که کمبود زینک دارند از قرص های خاک رس استفاده می کنند؟ به علاوه خاک رس با از بین بردن سموم روده به سلامت سیستم گوارشی کمک می کند.

گچ

گچ یک ماده طبیعی و غیرسمی و کربنات کلسیم خالص است. درست است که این غذا هیچ فایده ای ندارد اما مضر هم نیست. کسانی که تمایل به خوردن گچ دارند زنان باردار و افرادی هستند که کمبود آهن دارند.

لانه پرنده
لانه پرنده به علت طعم منحصر به فرد و ارزش غذایی بالایی که دارد از اصلی ترین غذاهای چینی هاست.

لانه پرنده توسط بزاق پرندگان غارنشینی به نام swiftlet در جنوب غربی آسیا ساخته می شود. به علت این که پیدا کردن لانه این پرنده کمی سخت و خطرناک است بسیار گران قیمت است. این غذا سرشار از پروتئین و خواص آمینو اسید و ضد التهاب است و از آن نوعی سوپ خوشمزه درست می شود.