اگر از طرفدار‌های غذای تند هستید مطمئنا این سوپ نظرتان را جلب خواهد کرد. اگر هم زیاد غذای تند دوست ندارید باید بگویم فلفل می‌تواند باعث افزایش سوخت و ساز بدنتان شود این یعنی می‌تواند کمی به کاهش وزن نیز کمک کند. همچنین این سوپ خوش طعم سرشار از آهن است که استفاده اش مخصوصا برای خانم‌ها بسیار توصیه می‌شود. درست کردن این سوپ زمان زیادی نیز لازم ندارد و می‌توانید آن را در کمتر از نیم ساعت آماده کنید، همچنین می‌توانید از زودپز نیز برای پختش بهره ببرید. در ادامه این مطلب را به نقل از دکتر کرمانی بخوانید.

مواد لازم:

دو قاشق غذا خوری بذر زیره

به اندازه یک بند انگشت قطعات فلفل

۲ قاشق غذا خوری روغن زیتون

۶۰۰ گرم هویج، شسته و رنده شده (نیازی به پوست کندن نیست)

۱۴۰ گرم عدس قرمز

یک لیتر آب سبزیجات داغ

۱۲۵ میلی لیتر شیر

ماست ساده و نان برای سرو کردن

روش پخت:

یک ماهی تابه بزرگ را روی حرارت گرم کنید و زیره و فلفل را به صورت خشک به مدت یک دقیقه درون آن تفت دهید یا می‌توانید تفت دادن را تا زمانی ادامه دهید که شروع به حرکت در ماهی تابه کنند و عطر خود را پخش کنند. نیمی از بذر‌ها را با یک قاشق غذا خوری بیرون بیاورید و کنار بگذارید. روغن، هویج، عدس، آب سبزیجات و شیر به ماهی تابه اضافه کنید و به جوش بیاوریدش. اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه یا تا زمانی که عدس‌ها متورم و نرم شوند بجوشد.

محتویات ماهی تابه را داخل مخلوط کن بریزید تا نرم شوند (البته می‌توانید هم مخلوطشان نکنید). برای طعم گرفتن به سوپ چاشنی بزنید زیره‌ای که کنار گذاشتید را روی غذا بریزید و به همراه ماست و مقداری نان سرو کنید.

اطلاعات تغذیه‌ای:

موادی که در این دستور پخت به کار رفته برای ۴ وعده است. هر وعده شامل یک کاسه سوپ است.

اطلاعاتی که در ادامه می‌آید مربوط به یک وعده از این سوپ است.

کالری: ۲۳۸

چربی در یک وعده: ۷ گرم

چربی اشباع در یک وعده: ۱ گرم

کربوهیدرات در یک وعده: ۳۴ گرم

قند در یک وعده: ۰ گرم

فیبر در یک وعده: ۵ گرم

پروتئین در یک وعده: ۱۱ گرم

سدیم در یک وعده: ۲۵. گرم