تاکنون بارها گلایه هایی درباره گران بودن و بی نظمی قیمت ها در فرودگاه مهرآباد به عنوان یکی از مهم ترین مراکز تردد مسافران پایتخت شنیده شده است.

گزارشی از این گرانی ها را می خوانید:

برای تهیه گزارش ابتدا از رستوران مجموعه پذیرایی هما نرسیده به پایانه های یک و دو آغاز می کنیم، مجموعه ای شیک و جذاب که انواع غذاهای ایرانی و فست فود و دسر در آن سرو می شود، با مراجعه به منوی این رستوران می توان از صبحانه عدسی ۵۵۰۰ تومانی و سوسیس تخم مرغ ۷۵۰۰ تومانی تا باقالی پلو با ماهیچه ۵۳ هزار تومانی را مشاهده کرد.

قیمت سوپ در این رستوران شش هزار تومان است و برخی غذاهای ایرانی مثل زرشک پلو با مرغ هر پرس ۱۸ هزار تومان و چلوکباب کوبیده پرسی ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان ارائه می شود. قیمت دوغ نیز دو هزار تومان ، آب معدنی کوچک هزار تومان و بزرگ دو هزار تومان درج شده است.اما با مراجعه به رستوران داخل سالن انتظار پایانه ۲ قیمت ها بالاتر و متفاوت تر می شود، در این رستوران که در طبقه بالای سالن قرار دارد،قیمت هر پرس باقالی پلو با ماهیچه ۷۵ هزار تومان و قیمت سوپ دوبرابر قیمت موجود در رستوران مجموعه پذیرایی هما یعنی ۱۲ هزار تومان است.

هرچند کیفیت مواد غذایی ارائه شده مقداری می تواند در قیمت غذا موثر باشد اما تفاوت صد درصدی مقداری عجیب به نظر می رسد آن هم درحالی که این دو رستوران در فاصله نزدیک به یکدیگر قراردارند و اتفاقا فضای رستوران هما که خارج از مجموعه پایانه فرودگاه است، شیک تر و تمیزتر است.

قیمت انواع فست فود در رستوران پایانه ۴ نیز بالاست به طوری که از ۲۳ هزارتومان برای ساندویچ ژامبون مرغ شروع می شود و تا ۴۲ هزارتومان برای پیتزای مخصوص ادامه دارد.همچنین در یکی از فست فود های فرودگاه یک پرس سیب زمینی سرخ شده به قیمت ۱۷ هزار تومان به فروش می رسد.

قیمت آب میوه و نوشیدنی در کافی شاپ ها و فروشگاه های داخل پایانه های فرودگاه مهرآباد واقعا بالاست و قیمت تنقلات بعضا بی ضابطه است، مثلا چیپسی که قیمت روی آن پس از افزایش قیمت های اخیر دو هزارتومان درج شده، دو هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شود یا آب هویجی که در داخل شهر بین پنج تا حداکثر ۱۰ هزارتومان فروخته می شود در چند فروشگاه داخل پایانه ۲ به قیمت هرلیوان بزرگ ۱۸ هزار تومان است.

نوشیدنیهای گران

قیمت انواع نوشیدنی نیز وضعیت مشابهی دارد،مثلا کافه گلاسه با قیمت ۲۱ هزار تومان داخل یکی از رستوران ها سرو می شود یا قهوه ترک ۲۰ هزار تومان و قهوه فرانسه ۲۲ هزار تومان، کیک گردویی و پودر شکلاتی نیز این جا ۱۶ هزارتومان و بستنی مخصوص ۱۸ هزار تومان قیمت دارد که حتما بیرون از فرودگاه می توانید آن ها را به قیمت های به مراتب کمتر پیدا کنید.

وقتی درباره گران بودن قیمت آب هویج ۱۸ هزارتومانی به متصدی یکی از این فروشگاه ها اعتراض می کنم و می گویم این آب هویج در داخل شهر هفت هزار تومان است، پاسخ می دهد: جا با جا فرق می کند، این جا فرودگاه است و گران ترین جای شهر، هرمتر مربع این فروشگاه ها متری ۴ میلیون تومان تمام می شود! می پرسم: متری ۴ میلیون تومان برای خرید است یا اجاره؟ می گوید: اجاره! این جا دولتی است و امکان خرید زمین فروشگاه وجود ندارد.
عینک دودی ۷۵ تا ۹۲۰ هزار تومانی!
برخی از فروشگاه های داخل فرودگاه مهرآباد به فروش کالاهای لوکس یا فانتزی مثل انواع زینت آلات و انگشتر، عینک دودی و … تعلق دارد که برخی از مسافران پولدار فرودگاه احتمالا به سراغ آن ها می روند اما چیزی که عجیب است تفاوت قیمت بسیار زیاد درآن هاست، مثلا فروشگاهی در پایانه ۲ یک نوع عینک دودی مردانه متعلق به نشان تجاری وارداتی را ۹۲۰ هزار تومان عرضه می‌کند و فروشگاهی دیگر در پایانه ۴ انواع عینک دودی مردانه را از قیمت ۲۳۰هزار تومان تا حتی ۷۵هزار تومان می فروشد.

خراسان